Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Bursiak objął obsługę linii Tesco w Turku


Bursiak objął obsługę linii Tesco w Turku


Tagi: Tesco Turek Bursiak Mercedes O405 Mercedes O405N ELW 44AK ELW 02XA

Jesienią 2009 r. hipermarket Tesco w Turku uruchomił do swojego sklepu linię bezpłatną okrążającą miasto. Jej obsługą zajął się "Bursiak" wysyłając tam jeden ze swoich autobusów. Hipermarket w Turku przy ulicy Konińskiej jest jednym z najmłodszych sklepów tej sieci w Polsce. Został otwarty 7 października 2009 r.

LINIA TESCO TUREK:
Tesco - Konińska, Kaliska, Plac Sienkiewicza, Uniejowska, Powstańców Wielkopolskich, Gałczyńskiego, Grunwaldzka, Uniejowska, Wyszyńskiego, Kolska Szosa, Piłsudskiego, Dworzec PKS, Kączkowskiego, Sportowa, Kaliska, Konińska - Tesco

Autobus kursuje co godzinę od poniedziałku do niedzieli od 8:30 do 20:30. Trasa przejazdu wynosi ok. 9,0-9,5 km i na jej przebycie pojazd potrzebuje około 30 minut. Turek jest kolejnym miastem, po Kaliszu, Częstochowie i Opolu, gdzie można spotkać linie bezpłatne obsługiwane przez firmę Bursiak poza miejscem jej siedziby, czyli Łodzią.

Linię od początku jej istnienia obsługiwał zakupiony przez Bursiaka w lipcu 2009 r. Mercedes O405N #ELW 02XA. Pochodzi on z niemieckiego miasta Wetzlar, położonego w kraju związkowym Hesja, gdzie służył w przedsiębiorstwie Gimmler Reisen (jako wóz o numerze #38), a wcześniej także w pobliskim Frankfurcie nad Menem w firmie Alpina Rhein-Main GmbH. Więcej o tym wozie, jak i innych Mercedesach sprowadzonych wówczas przez Bursiaka do Polski, pisaliśmy TUTAJ.

Pod koniec kwietnia 2010 r. wysłano do Turku Mercedesa O405 #ELW 44AK, który dotychczas obsługiwał linie bezpłatne hipermarketu Tesco w Łodzi przy ul. Pojezierskiej. W tym czasie Mercedes O405N #ELW 02XA powrócił do Łodzi i, jak wynika z naszych informacji, został przemalowany w granatowo-białe barwy sieci Tesco i w najbliższym czasie powróci do Turku by dalej dowozić klientów tamtejszego sklepu.

Na chwilę obecną nie posiadamy zdjęć z Turku, poniżej przedstawiamy zdjęcia z łódzkiej linii Tesco Teofilów.


Galeria zdjęć (2):


Dodał: Michał Gołaszewicz
Opublikowano: 2010-05-29 20:00:00
Aktualizacja: 2010-10-10 07:31:54

Komentarze (2)

cytuj eiCq6KhG4D (Gość)
dodano: 2015-09-03 13:39:43
Link do komentarza
I love these markets and I esaclipley look for books. I found some great old ones.The person who sold them was afraid I would take the pages apart to frame the master paintings inside and resell them. I assured him I would not. The thought never crossed my mind.But now I understand his fear which he now handed down to me to safe guard them from the same sort of thing happening to them if they fell into the wrong hands.lol
cytuj MisiekWdz1910 (Gość)
dodano: 2012-12-04 18:20:41
Link do komentarza
to jest nienormalne !!!

Dodaj komentarz