Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Kolejne nowe Mercedesy we flocie Bursiaka


Kolejne nowe Mercedesy we flocie Bursiaka


Tagi: Bursiak Mercedes O405N ELW 61WE ELW 02XA ELW 62WE ELW 03XA

W kwietniu i lipcu firma Bursiak sprowadziła z Niemiec łącznie cztery Mercedesy O405N. Trzy z nich zakupiono z myślą o obsłudze linii Tesco poza Łodzią, a jeden stanowi obecnie rezerwę dla łódzkich linii.

W kwietniu z Niemiec od importera Mirage Nutzfahrzeuge OHG z Vippachedelhausen sprowadzono dwa pojazdy, które otrzymały numery rejestracyjne: #ELW 61WE i #ELW 62WE. Pierwszy z nich został wyprodukowany w 1992 roku i od początku kursował w Reissman Zwickau (jako #Z-AK 859). Do Łodzi przyjechał w białym malowaniu z zieloną reklamą i zielonym napisem przewoźnika. Drugi pojazd jest o rok młodszy i kursował w PVG Schenefeld w czerwono-biało-czerwonym malowaniu (jako #0527).

Od razu po przybyciu do Łodzi zabrano się za przemalowywanie ich w barwy Tesco. Po otrzymaniu nowego wyglądu oraz po przeprowadzeniu drobnych prac pojazdy wyjechały testowo na łódzkie ulice. Oba trafiły na linię Tesco Teofilów. Już pod koniec kwietnia wyjechał #ELW 61WE, a zaraz po nim, w połowie maja, także drugi Mercedes #ELW 62WE. Po testach w Łodzi, pod koniec maja, opisywane wozy pojechały do Częstochowy, by od 1 czerwca rozpocząć służbę na tamtejszych liniach Tesco.

W lipcu Bursiak zakupił kolejne dwa niskopodłogowe wozy. Sprowadzono je z niemieckiego miasta Wetzlar, położonego w kraju związkowym Hesja, gdzie służyły w przedsiębiorstwie Gimmler Reisen (jako wozy o numerach: #38 i #43), a wcześniej także w pobliskim Frankfurcie nad Menem w firmie Alpina Rhein-Main GmbH (jako: #284 i #292). W Łodzi pojazdy dostały odpowiednio rejestracje: #ELW 02XA i #ELW 03XA. Pierwszy wóz został w swoim oryginalnym malowaniu (pomarańczowo-biało-pomarańczowym) i stanowi rezerwę dla łódzkich linii hipermarketowych. Pozostawiono na nim również logo poprzedniego właściciela. Drugi pojazd (oryginalnie biały lub kremowo-biały) od razu przemalowany został w barwy Tesco i pojechał do Częstochowy.

Oba pojazdy wyróżniają się przedzieloną przednią szybą oraz wysuniętym tylnim zderzakiem. Są to różnice charakterystyczne dla niektórych modeli O405N wyprodukowanych w pierwszym okresie (tj. ok. 1990-1991 roku). Dodatkowo #ELW 02XA ma nieco inny układ drzwi, bowiem druga para drzwi jest ulokowana nieco bliżej tylniego koła. Nie wiemy dokładnie jak to jest w przypadku #ELW 03XA, ale sądzimy, że skoro pochodzą z tego samego źródła, to może być identycznie.


Galeria zdjęć (13):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2009-10-25 22:00:00
Aktualizacja: 2011-01-21 19:07:45

Komentarze (0)


Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.Dodaj komentarz