Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

CH M1 ŁÓDŹ

Zwiń opis sklepu Rozwiń opis sklepu
Adres: 92-104 Łódź, ul. Brzezińska 27/29
Telefon: 42 679 60 49
Strona www: http://lodz.m1-centrum.pl/

Centrum Handlowe M1 zostało otwarte 08.12.1999 r. Położone jest przy Drodze Krajowej nr 72. Na powierzchni ponad 37 metrów kw. mieści się blisko 80 sklepów. Oprócz hipermarketu Auchan (do 2016 r. - Real, który w CH M1 był najstarszym obiektem tej sieci w Łodzi), od wielu lat działają także Media Markt oraz Praktiker. Ponadto obecne są liczne sklepy odzieżowe, obuwnicze, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje, apteka, pralnia, biuro podróży, kwiaciarnia i wiele innych. Na terenie centrum funkcjonuje także bezpłatny punkt przedszkolny, gdzie na czas zakupów rodzice mogą powierzyć swoje dzieci wykwalifikowanej kadrze.

Dla klientów przygotowany został parking na ponad 2000 miejsc. Na jego terenie znajduje się też stacja benzynowa Statoil, plac manewrowy auto-szkoły, postój taksówek, pętla autobusowa MPK linii 81 i 87, a także przystanek autobusowy linii bezpłatnych. Jest też wydzielony ogrodzony sektor na parking strzeżony.


Historia linii bezpłatnych sięga już początków istnienia M1. W pierwszych latach obsługiwał je łódzki PKS, a w 2001 r. zostały przejęte przez firmę Kris-Tour, z którą centrum handlowe współpracuje po dziś dzień. Wtedy to też powstały weekendowe bezpłatne linie podmiejskie do Brzezin, Strykowa, Zgierza, czy nawet przez pewien czas do Ozorkowa.

Obie miejskie linie M1 zlikwidowano jesienią 2006 r., zostawiając jednak podmiejskie kursy. Od stycznia 2008 r. uruchomiono codzienną linię bezpłatną kursującą po Bałutach. Od lutego 2013 r. ograniczono jej kursowanie tylko do sobót i niedziel oraz zwiększono częstotliwość kursowania linii podmiejskich do Brzezin i Strykowa w weekendy. W 2014 r. czasowo zawieszono kursy linii do Zgierza, następnie we wrześniu 2015 r. całkowicie zlikwidowano linie do Zgierza i na Bałuty, a kursowanie linii do Strykowa i Brzezin okrojono. Aktualnie obowiązujące rozkłady można znaleźć poniżej.


Linie kursujące spod tego sklepu