Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Impreza śladami linii Tesco Łódź Bałuty


Impreza śladami linii Tesco Łódź Bałuty


Tagi: Tesco impreza Mercedes O407 ELW 68SW

W dniu 01.05.2012 r. odbyła się impreza śladami linii Tesco Łódź Bałuty. Została zorganizowana dla miłośników komunikacji miejskiej przez serwis FRIKOBUSY.PL we współpracy z firmą Kris-Tour. Imprezowym autobusem był Mercedes O407 #ELW 68SW.

W czasie kilkunastoletniej historii linii bezpłatnych do hipermarketu Tesco Bałuty istniało łącznie pięć połączeń - linie na Teofilów, Bałuty, Radogoszcz oraz kursujące swego czasu tylko w weekendy linie do Aleksandrowa i do Zgierza. Właśnie śladem tych tras chcieliśmy podążyć. Nie zawsze jednak trzymaliśmy się kurczowo dokładnego przebiegu danej linii, bowiem było kilka skrótów i zjazdów z docelowej trasy m.in. na prośbę uczestników wycieczki lub ze względu na roboty drogowe.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 przy Centralu, gdzie wsieli pierwsi pasażerowie. Dalej udaliśmy się na parking przed Tesco przy ul. Pojezierskiej, gdzie mogli wsiąść kolejni uczestnicy. Następnie udaliśmy się przez os. Radogoszcz-Zachód do Zgierza, stamtąd do Łodzi, zahaczając o os. Radogoszcz-Wschód i Bałucki Rynek, z powrotem do Tesco. Po przerwie udaliśmy się w dalszą drogę na os. Teofilów i dalej do Aleksandrowa Łódzkiego. Potem pozostał już tylko powrót do Łodzi. W wielu miejscach mieliśmy krótkie postoje przeznaczone głównie na tzw. "fotostopy". W związku z tym, że tego dnia hipermarket Tesco był nieczynny mniej więcej w środku trasy musieliśmy zrobić także jeden "sklepostop" na ul. Julianowskiej, aby uczestnicy mogli zaopatrzyć się w art. spożywcze w pobliskim sklepie. Pod Centralem byliśmy ok. godz. 15:30. Szczegółowy przebieg trasy przedstawiamy poniżej:

Łódź: Kościuszki/Mickiewicza (CENTRAL) - Kościuszki, Radwańska, Parkowa, Włókniarzy, Pojezierska, TESCO, św. Teresy, Włókniarzy, 11 Listopada, Okulickiego, Sianokosy, Szczecińska - Zgierz: Konstantynowska, Sieradzka, Piotra Skargi, Parzęczewska, Gałczyńskiego, Tuwima, Staffa, Parzęczewska, Staffa, Tuwima, Gałczyńskiego, Aleksandrowska, Sieradzka, Krótka, Armii Krajowej, Łódzka - Łódź: Zgierska, Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Julianowska, Inflancka, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Hipoteczna, Pojezierska, TESCO, Pojezierska, Brukowa, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Urody Życia, Lniana, Rydzowa, Rojna, Szczecińska, Aleksandrowska - Aleksandrów Ł.: Wojska Polskiego, Konstantynowska, Pabianicka, 11 Listopada, Wojska Polskiego - Łódź: Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Wielkopolska, Woronicza, Limanowskiego, Włókniarzy, Mickiewicza - Mickiewicza/Kościuszki (CENTRAL).

Linie do Tesco Łódź Bałuty całkowicie zlikwidowano z dniem 01.06.2011 r. Nasz przejazd odbył się więc prawie w rocznicę tego wydarzenia. Dziękujemy firmie Kris-Tour za możliwość zorganizowania takiego przejazdu. Była to bowiem pierwsza impreza komunikacyjna zorganizowana w autobusie obsługującym linie marketowe. Większość uczestników wycieczki była zadowolona z jej przebiegu, więc niewykluczone, że w przyszłości mogą pojawić się inne tego typu podobne przejazdy współorganizowane przez serwis FRIKOBUSY.PL.


Galeria zdjęć (15):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2012-12-27 17:50:58
Aktualizacja: 2012-12-29 21:13:14

Komentarze (2)

cytuj Wiadro (Gość)
dodano: 2019-04-30 22:41:22
Link do komentarza
Lubie lizać odbyt mojej lasce, a wy?
cytuj 2JgMYP7L9m0U (Gość)
dodano: 2015-09-03 23:31:03
Link do komentarza
December 20, 2012 9:26 pm by jason As awful as it is - it protects us to *some* degere from spam. The Spam is relentless. We get about 1000 spam posts a day. If I could turn it off I would. When the spam first started happening I thought it was funny... then it just became a nightmare.

Dodaj komentarz