Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Tesco likwiduje kolejne linie bezpłatne


Tesco likwiduje kolejne linie bezpłatne


Tagi: Tesco Opole Mercedes O405 Częstochowa Mercedes O405N ELW 61WE ELW 4C79 ELW 4C80 ELW 4C81 ELW 4C83 Clubcard likwidacja

Gdynia, Częstochowa czy Opole - to miasta, w których w ostatnim czasie brytyjska sieć Tesco dokonała lub ma zamiar dokonać likwidacji bezpłatnych połączeń do swoich hipermarketów.

W tym roku w autobusach bezpłatnych Tesco kursujących m.in. po Opolu, Częstochowie czy Łodzi-Bałutach zainstalowano specjalne czytniki kart Clubcard. Tylko klienci z takimi kartami mogą wsiadać do pojazdu. Ma to w sobie za zadanie z jednej strony wyeliminować pasażerów korzystających z tych pojazdów w innym celu niż dojazd do marketu, a z drugiej strony urządzenia zliczają faktyczną liczbę klientów korzystających z autobusu.

W styczniu TUTAJ opisywaliśmy łódzki przypadek wprowadzenia czytników. Wzbudziło to wśród pasażerów mieszane opinie. Niektórzy nawet przestali korzystać z autobusów tej sieci. Po pół roku dyrekcja hipermarketu po przeanalizowaniu danych z czytników zdecydowała się zlikwidować połączenia autobusowe, które okazały się nierentowne.

W lipcu identyczne urządzenia wprowadzono w pojazdach Tesco w Częstochowie obsługiwanych przez firmę Kris-Tour. Jak wynika z naszych informacji z końcem października tam także wszystkie linie bezpłatne tej sieci (tj. Focha, Kukuczki i Raków) znikną z ulic miasta. Z kolei po zamontowaniu czytnika w Mercedesie O405N #ELW 61WE z floty Bursiak Komunikacja, który jeździł w Opolu, w minione wakacje zlikwidowano tam oba darmowe połączenia (do centrum i na osiedle ZWM).

Także mieszkańcy Gdyni będą musieli się niebawem pożegnać z bezpłatnymi autobusami dowożącymi ich do dwóch hipermarketów Tesco. Na podstawie decyzji dyrekcji sklepu przy ul. Nowowiczlińskiej jedyna kursująca tam linia (nr 012 Tesco Karwiny) została zlikwidowana z dniem 1 września. Z kolei drugi sklep przy ul. Kcyńskiej prawdopodobnie na początku października zlikwiduje swoje dwie linie - nr 01 (Centrum) i 04 (Obłuże).

***


Przypadków likwidacji bezpłatnych połączeń zapewne będzie więcej i to nie tylko w sieci Tesco, aczkolwiek tych w ostatnim czasie się namnożyło. Miło jest podróżować bezpłatnym autobusem, ale z ekonomicznego punktu widzenia nie ma co się dziwić takim decyzjom. Sieci handlowe, podobnie jak każde inne przedsiębiorstwo, próbują minimalizować koszty, a te związane z przewozem klientów, przy choćby ostatnich wzrostach cen paliw powodują, że zamiast maleć - rosną. Dodatkowo w autobusach Tesco widać dość niską frekwencję. Jaki jest tego powód to już w zasadzie odrębna sprawa. Pokrótce można nadmienić, że jest wiele takich czynników. Na przykład niezbyt atrakcyjna oferta sklepu lub system czytników kart, który odstraszał potencjalnych klientów. Możliwe również, że po prostu społeczeństwu "przejadły" się już duże hipermarkety i wolą robić zakupy w coraz liczniejszych mniejszych osiedlowych dyskontach... Dokładnie nie wiadomo, ale jakby nie było, to na papierze wszystko to prowadzi do decyzji o nieopłacalności takich połączeń i ich likwidacji.

 

W poniższej w galerii prezentujemy nasze zdjęcia autobusów Tesco z Częstochowy wykonane w dniu 18.08.2011 r.


Galeria zdjęć (9):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2011-09-05 19:25:43
Aktualizacja: 2011-09-06 17:42:29

Komentarze (5)

cytuj fr (Gość)
dodano: 2016-10-27 02:41:21
Link do komentarza
Jak rozkładów jazdy nie ma ani na przystankach, ani na stronie internetowej (przynajmniej w Częstochowie), to nic dziwnego, że frekwencja niska. Do Auchan też są bezpłatne autobusy i mają na swojej stronie podany rozkład jazdy.
cytuj klient (Gość)
dodano: 2015-02-05 12:23:09
Link do komentarza
Jak będą darmowe autobusy do tesco to bedzie wiecej klientów a tym samym wieksze obroty dla marketów
cytuj Darvin (Gość)
dodano: 2011-12-16 16:41:42
Link do komentarza
Bo jak sie nie jeździ wg godzin rozkładu jazdy to jak mam być duża frekwencja w tych autobusach? Ja dzisiaj wyszedłem na autobus ale sie spóźniłem bo przyjechał on o 4 min wcześniej niż miał! Wiec nie pojechałem. Ile osób w ten sposób nie zostało zabranych?!
cytuj Jakub Luc (Zalogowany)
dodano: 2011-11-13 15:51:53
Link do komentarza
Drobne wyjaśnienie od redakcji: Po opublikowaniu artykułu hipermarket Tesco w Częstochowie wycofał wypowiedzenie umowy z przewoźnikiem, firmą Kris-Tour, w związku z czym tam autobusy kursują nadal bez zmian. Natomiast w Gdyni w miejsce zlikwidowanych połączeń obsługiwanych dotąd przez miejskiego przewoźnika - ZKM Gdynia - powstały inne (o identycznych trasach), które są organizowane przez prywatną firmę Przewozy Autobusowe "Gryf".
cytuj Dominik Wójcik (Gość)
dodano: 2011-10-17 18:07:29
Link do komentarza
W Częstochowie nie bylo urządzeń liczących! pozdrawiam CKMKM

Dodaj komentarz