Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Tesco Widzew uruchomiło ponownie linie bezpłatne


Tesco Widzew uruchomiło ponownie linie bezpłatne


Tagi: Tesco Mercedes O405 Kris-Tour ELW 63JG ELW 21NH

Od dnia 30 listopada 2009 r. hipermarket Tesco Widzew ponownie uruchomił dwie nowe linie bezpłatne, które obsługuje firma Kris-Tour swoimi Mercedesami O405. W artykule więcej informacji odnośnie samych linii, jak i pojazdów je obsługujących.

Linie bezpłatne do Tesco na Widzewie zostały zlikwidowane z początkiem 2009 roku. Z chwilą likwidacji były to dwie linie, na Dąbrowę i na Olechów, obsługiwane przez firmę Bursiak od 2003 roku. O tej likwidacji pisaliśmy już na łamach naszej strony (KLIK). Przedstawiciele Tesco tłumaczyli wówczas tę decyzję tym, że w dużej mierze, bardziej niż klientom hipermarketu, autobus służył innym osobom za darmowy środek komunikacji oraz faktem, że znaczna część osób ma samochody i nie korzysta z autobusów bezpłatnych.

Może i tak, jednak niezmotoryzowani klienci też chcą robić zakupy, a połączenie komunikacyjne hipermarketu z okolicą jest słabe. Pod sklepem zatrzymuje się jedna linia miejska nr 75 i tylko w jednym kierunku z centrum na Widzew, a do przystanków przy ulicy Rokicińskiej, gdzie kursuje więcej autobusów i tramwajów jest trochę daleko. Tym samym w oczach klientów robienie zakupów stało się nieopłacalne. Zwłaszcza dla tych z Dąbrowy czy Olechowa, którzy mieli do dyspozycji autobusy konkurencyjnych sieci handlowych.

Jesienią 2009 r. podjęto decyzję o ponownym uruchomieniu linii. Początkowo miały to być również trasy na Olechów i Dąbrowę, jednak ostatecznie zdecydowano się na pozostawienie linii na Dąbrowę i uruchomienie nowej do centrum miasta. Umowę na obsługę linii podpisano z firmą Kris-Tour i po spełnieniu wszystkich urzędowych formalności autobusy zaczęły kursować od 30.11.2009 r. Przebieg linii w dniu ich uruchomienia:


LINIA DĄBROWA (trasa identyczna jak ta przed likwidacją):
TESCO - Widzewska, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego - KARPACKA - Paderewskiego, Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Niciarniana, Piłsudskiego, Widzewska - TESCO

LINIA CENTRUM (nowa trasa):
TESCO - Widzewska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Plac Dąbrowskiego, Jaracza, Zachodnia, Kościuszki, Mickiewicza - CENTRAL - Piłsudskiego, Widzewska - TESCO


Firma Kris-Tour do obsługi linii przeznaczyła dwa autobusy marki Mercedes-Benz O405 o numerach rejestracyjnych: #ELW 63JG i #ELW 21NH. Oba pojazdy do końca 2008 roku kursowały w warszawskim oddziale Kris-Toura na liniach CH Targówek w Warszawie, które również całkowicie zlikwidowało połączenia bezpłatne i wozy powróciły do Łodzi. W listopadzie 2009 r. naniesiono na nie nowe biało-czerwono-niebieskie malowanie odpowiadające barwom hipermarketu Tesco.

Mercedes O405 #ELW 63JG został wyprodukowany w 1989 r. i do 2005 r. kursował w niemieckim przedsiębiorstwie KVB Karlsfeld z numerem #384. Od 2005 roku jest własnością firmy Kris-Tour i od początku kursował w Warszawie jako darmobus Carrefoura. Jedynie w 2006 r. był czasowo wypożyczony Prywatnemu Przedsiębiorstwu Usługowo-Produkcyjnemu Henryka Zagozdy z Rudy Śląskiej.

Natomiast Mercedes #ELW 21NH jest pojazdem o rok młodszym. W latach 1990-2007 należał do Kurz Omnibusverkehr GmbH z Pliezhausen w południowych Niemczech. W 2007 r. został zakupiony przez Kris-Toura i trafił do Warszawy, gdzie również obsługiwał linie bezpłatne Carrefour.


Galeria zdjęć (15):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2010-02-15 22:00:00
Aktualizacja: 2010-10-09 21:31:08

Komentarze (0)


Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.Dodaj komentarz