Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Powrót Mercedesa #ELW 74FS do służby liniowej


Powrót Mercedesa #ELW 74FS do służby liniowej


Tagi: Carrefour reklama malowanie Bursiak Mercedes O405N ELW 74FS

W czwartek 04.12.2008 r. po około dwóch latach przerwy do służby liniowej powrócił Mercedes O405N #ELW 74FS. Przy tej okazji postanowiliśmy niego przyjrzeć się historii tego wozu.

Wóz został odstawiony w II połowie 2006 r. z powodu awarii skrzyni biegów i późniejszymi problemami z jej naprawą. Przez dłuższy czas nie było wiadomo jaki będzie los tego wozu, podobnie z resztą jak i Mercedesa O405G #ELW 12HF, z którym stał w warsztacie w Konstantynowie. Po zmianie serwisu i przywróceniu w kwietniu 2008 r. do ruchu przegubowca pojawiła się szansa na to, że i #ELW 74FS doczeka się w końcu naprawy, co ostatecznie stało się pod koniec roku.

Opisywany Mercedes został zakupiony w 2004 roku. Wcześniej służył w BVG Berlin. W Łodzi początkowo w żółto-niebieskich barwach jeździł jako autobus bezpłatny Hypernova, a po przejęciu sklepu przez sieć Carrefour od kwietnia 2005 r. najczęściej widywany był na linii "Centrum". W późniejszym okresie na granatowo-biało-czerwonym malowaniu pojazd otrzymał reklamę salonu samochodowego "Bursiaka" z ulicy Pabianickiej. Podobną miał również Mercedes O405N #ELW 71FL (BK#03).

W II połowie 2006 r. autobus zniknął z łódzkich ulic. Na linii "Centrum" zastąpił go Mercedes O405N #ELW 18HX (również ex Berlińczyk), który jeździ na tej linii po dziś dzień. W grudniu 2008 r., po dwóch latach przerwy i w niezmienionym wyglądzie, wóz powrócił na łódzkie ulice. Przez pierwsze cztery miesiące służył jako rezerwa liniowa dla wszystkich linii hipermerketowych.

Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy w kwietniu 2009 r. pojazd zyskał nowe odświeżone malowanie, które różni się od pozostałych głównie tym, że ma zaklejone szyby boczne, a na nich wielki napis "Carrefour". Jak wynika z naszych informacji pozostałych autobusów Carrefour nie planuje się w tej chwili w ten sam sposób przemalowywać.

Po tej drobnej zmianie wyglądu Mercedes #ELW 74FS stanowi teraz rezerwę wyłącznie dla linii Carrefour, których w naszym mieście jest dziewięć. W piątki, soboty i niedziele wóz może najprawdopodobniej na stałe jeździć na linii do Aleksandrowa Łódzkiego.


Galeria zdjęć (5):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2009-04-30 20:00:00
Aktualizacja: 2010-10-10 13:56:46

Komentarze (0)


Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.Dodaj komentarz