Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Kris-Tour przejął linie pracownicze MKT do firmy "Azymut"


Kris-Tour przejął linie pracownicze MKT do firmy "Azymut"


Tagi: przewóz pracowników Kris-Tour Mercedes O407 ELW 66MN Azymut MKT ELW 68SW

Na początku czerwca firma Kris-Tour zaczęła prowadzić regularne przewozy na liniach pracowniczych do firmy "Azymut" koło Strykowa. Wcześniej obsługiwała je Międzygminna Komunikacja Tramwajowa Sp. z o.o.

Mimo zmiany przewoźnika trasy w dużej mierze nie uległy zmianom. Nadal, tak jak za czasów MKT, są dwie linie: na Kurczaki i na Retkinię. Kursują w godzinach zmian w strykowskiej fabryce (8.00, 16.00 i 24.00).

Poglądowe trasy przejazdu poszczególnych linii na terenie Łodzi:

LINIA KURCZAKI: Rzgowska, Broniewskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Palki, Strykowska i dalej prosto Drogą Krajową nr 71 do Strykowa;
LINIA RETKINIA: Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Bandurskiego, Włókniarzy, Pojezierska, Julianowska, Inflancka, Strykowska i dalej prosto Drogą Krajową nr 71 do Strykowa.


MKT nawiązało współpracę z Azymutem w 2007 r. W początkowym okresie na obu trasach kursowały żółte Heuliezy O305. Jeszcze w tym samym roku zaczęto wystawiać na nie Mercedesy O405. Niestety pod koniec maja 2008 r. jeden z nich uległ wypadkowi na al. Włókniarzy. Nie wiemy czy ten wypadek był częściowym powodem rezygnacji MKT z obsługi tych linii, ale faktem jest, że kilka dni po tym zdarzeniu na liniach do Azymuta pojawiły się wozy firmy Kris-Tour.


Galeria zdjęć (2):


Inne materiały (3):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2008-10-24 20:00:00
Aktualizacja: 2010-10-10 12:48:48

Komentarze (1)

cytuj haDsjNrnLCxG (Gość)
dodano: 2015-09-03 17:32:49
Link do komentarza
this kind concerning eleclxent write-up .Heya! This is type of off really make a difference but I require some advice in the recognised web web web page. Is of which hard to create your incredibly individual web page? I'm certainly not truly techincal but I most surely will figure items apar

Dodaj komentarz