Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z FRIKOBUSY.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.
Nowy przegub Bursiaka już wyjechał na ulice


Nowy przegub Bursiaka już wyjechał na ulice


Tagi: Real Bursiak Mercedes O405G ELW 12HF ELW 49RH

W dniu 14 grudnia 2007 r. po godzinie 11:00 do Łodzi przyjechał sprowadzony przez "Bursiaka" z okolic Oberhausen przegubowy autobus marki Mercedes-Benz O405G.

Po przygotowaniu go do służby liniowej 19 grudnia 2007 r. po raz pierwszy wyjechał na linię. Będzie kursował w zamian za poprzedniego przeguba, którego nie udało się naprawić, a który kursował na mocno obciążonej trasie Real Śródmieście.

Trzydrzwiowy, wysokopodłogowy pojazd jest już niemal pełnoletni, gdyż pochodzi z 1990 r. Mimo to jego stan jest bardzo dobry. Silnik pracuje cicho, a wnętrze wygląda na zadbane. Ma błękitno-granatową tapicerkę (na zdj.). Jeśli chodzi o jego wygląd zewnętrzny, to warto nadmienić, że autobus nie został pomalowany w realowskie barwy, a jedynie naklejono na burcie odpowiednie naklejki.

Co ciekawe Mercedes, w porównaniu z innymi swoimi kolegami z "Bursiaka", różni się tym, że drugie i trzecie drzwi otwierane są przez pasażerów. Kierowca nie ma możliwości ich otwarcia i zamknięcia. Niestety jest to też pewien mankament, gdyż już kilkakrotnie na trasie było widać, że drugie drzwi nie chcą się automatycznie zamykać.

Podsumowując - widać, że "Bursiakowi" bardzo zależało na tym, aby jak najszybciej i jeszcze przed świętami przygotować pojazd na trasę i tym samym rozwiązać problemy taborowe oraz związany z tym - patrząc oczami pasażera - dyskomfort podróży. Jak wspominaliśmy wcześniej, aby poprawić lepszą wymianę pasażerską (nasilającą się przed świętami) na początku grudnia na linię Śródmieście skierowano 3-drzwiowego Mercedesa O405N, który jednak w związku z zakupem nowego autobusu od razu powrócił tego samego dnia na swoją "starą" trasę Widzew/Olechów.

Dotychczasowy pojazd przypisany do śródmiejskiej linii (tj. Mercedes #ELW 45FL) do końca roku będzie stacjonował na parkingu przed hipermarketem jako rezerwa liniowa.


Galeria zdjęć (8):


Dodał: Jakub Luc
Opublikowano: 2007-12-19 22:00:00
Aktualizacja: 2010-10-09 18:11:46

Komentarze (1)

cytuj Fanka (Gość)
dodano: 2015-09-03 22:44:07
Link do komentarza
Matko, uwielbiałam ten autobus za tę szachownicę...

Dodaj komentarz